Monday, February 25, 2013

Ka disa dite qe dua te bej kte post,por per nje arsye,apo nje tjeter,ka qene e pamundur!
Sot me ne fund,duke pasur edhe dicka me te afert ne lidhje me ate qe dua te shkruaj,me hypi frymezimi te ligjeroj mbi diten e lindjes,mbi datelindjen qe te gjithe mezi e presim (dhe mos guxoj te thote njeri qe une nuk e pres me padurim sepse e di qe po genjen,mos me thoni qe se mendoni 1 jave perpara ate dite,cfare do vishni,kush do jete urimi i pare,dhuratat qe do merrni,a do kete ndonje surprize,a do ndodh dicka qe do tju lere pa fryme,ndonje torte gjigande qe vjen nga qielli,ndonje tufe me lule nga deti :p)

 Per mendimin tim,eshte dita e cila te perket vetem ty edhe duhet te te plotesohet cfaredolloj teke,(edhe po te duash te shkosh ne hene,te tjeret duhet te bejn te pamunduren te ta plotesojne ate deshire,te pakten te te cojne tek 15-kateshi te jesh sa me afer :p).Eshte dita kur ti ke ardhur ne jeten,eshte dita kur ty te eshte dhene mundesia per te jetuar,eshte dita qe tregon se je gjalle,po je gjalle,ke jete,po merr fryme,jeton,ndryshe nga te tjeret,prandaj duhet te gezosh edhe te kesh prane vetes personat me te dashur,te hash ushqimet e preferuara,te marresh dhuratat perfekte edhe per nje dite te vetme te mos mendosh per te tjeret por per lumturine tende edhe sesa me fat qe je qe e ke arritur edhe ate ditelindje :-).Per kte arsye perpiqem qe ne kte dite kac te bukur te bej dicka per te gjithe ata persona te cilet i konsideroj te afert,ne nje fare menyre bej ate qe te tjeret do te doja te benin me mua,qofte kjo ne rreth shoqeror apo familjare.Te gjithe keni ne dore te beni te lumtur shokun,miken,te dashurin,te dashuren,mamin,babin,gjysherit,qofte edhe me nje sms te shkurter urimi ne oren 12,nuk kushton asnje gje!

Edhe pse nga ana teorike une te thaj me vaj edhe uthull,te paktat jane ditelindjet te cilat i kam festuar ashtu sic them me lart,99.99 % te ditelindjeve kam qare,nuk kam marre dhuraten qe kam kerkuar,nuk kam festuar ne menyren qe doja etj etj etj (spo i permend te tjerat se mos rrezik i lexon ndonje pjestar i familjes edhe endrrat e ditelindjes per kte vit do shuhen pa nisur :p ).Gjithsesi,endrrat per ditelindjen perfekte vazhdojne por fakti qe do jem ne gjendje edhe ne jete ta festoj edhe kete ditelindje mendoj se e ben padyshim perfekte(mini-cooperin e dua gjithsesi).Pak me poshte jane disa nga ditelindjet qe cilat kemi festuar kte vit ne klasen tone,surpriza te vogla por qe kan dal shum te bukura edhe te vecanta!Shpresojm tju bejn te ndiheni mire edhe te reflektoni per ditelindjet qe ju presin :-)


Fillojme nga ditelindja e pare,ditelindja ime :p!Per fatin tim te keq,ditelindja ime ka perkuar me fundin e shkolles gjithmone edhe shume pak kane qene rastet kur e kam festuar me klasen!Kto jane 2 nga fotot e vitit qe shkoi :

Ditelindja e dyte ka qene e Gjovalinit,nje nga shoket tane te klases,personalisht mendoj se ka qene nje nder ditelindjet me te bukura qe kemi festuar te gjithe si grup!Gjithcka ishte e planifikuar edhe secili kishte nje mision te caktuar,njeri do mbante Gjovalinin me muhabet,nje tjeter do merreshe me torten edhe pijet,nje tjeter me zyshat :p nje tjeter me Hysen(rojen e shkolles)!Per me teper shikoni kolazhin me foto ne oborrin e shkolles.


Ditelindja tjeter eshte e lal Olcit(ose sic i thote zysha e Biologjise,mjeker cjapi lol).Edhe ktu secili kishte detyren e tij edhe cdo gje ishte e planifikuar!Ore tani qe po mendohem mire kot sjemi bere aktora e regjisora,aq te talentuar jemi per te genjyer njerezit :p
  Dhe ditelindja qe festuam sot,e Sildes tone <3
Ishte nje dite e bukur per ne,shpresojm qe edhe per Silden gjithashtu!
E& pse sot asnjeri ,qe oren e pare te mesimi,deri oren e fundit nuk ka qene ne gjendje te qendroj urte...te gjithe e kishin mendjen tek torta edhe qerasjet qe Xhesilda kishte sjell per ne...:p Kac edhe per sot :')
Shpresojm te keni pasur nje te hene sa me pak stresuese edhe nje jave sa me te mbare.!
Jetoni dhe bejni te jetojne njerezit rreth jush cdo dite sikur te jete ditelindja e tyre!
Hugs & percafime
 Grisela
                                                           <3 GriMa <3

2 comments:

 1. Looked like such a fun time. You girls look great!

  xoxo,
  Suzie Q
  www.StyleCueBySuzieQ.com

  ReplyDelete
 2. beautiful girls! looks like you are having a lot of fun!
  keep on enjoying life!
  Kisses from Miami,
  Borka
  www.chicfashionworld.com

  ReplyDelete